Halı yıkama fiyatları, halı yıkatmayı düşünenler için en önemli konulardan biri. Güncel halı yıkama fiyatlarının hesabı, metrekare cinsinden gerçekleşir. Bununla birlikte tüm halılarda birim yıkama ücretleri aynı değildir. Makine halısı, el dokuma halısı veya tüylü halı gibi seçeneklerde, fiyatlar değişebilir.

Zümrüt Halı Yıkama olarak, İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası’nda, fiyat performans açısından en iyi halı yıkama hizmetini sunuyoruz. Halı yıkamacı arıyor ancak fiyatları merak ediyorsanız, bu içeriğimizde 2024 yılının ilk döneminde geçerli fiyatları liste olarak paylaştık.

Halı yıkama fiyatları nasıl hesaplanır?

Halı yıkama, ev koşullarında yapılması çok zor bir işlemdir. Bundan dolayı profesyonel halı yıkama hizmeti ilgi görüyor. Halı yıkama fiyatları hesaplamasında, iki faktör önemlidir. Bunların ilki halı çeşiti, diğeri ise metrekare birim ücretidir. Makine halısı, Isparta halısı veya halıflex gibi seçeneklerde, fiyatlar değişir. Çünkü her halı türünün kendine özel bir temizlik süreci vardır.

Örneğin, standart bir eski makine halısı yıkama fiyatı hesaplayalım. Güncel olarak, eski makine halısında metrekare birim fiyatı 40 liradır. 3 metreye 2 metrelik, salon için kullanılan bir eski makine halısı düşünürsek, toplam 6 metrekaredir. 

 • 6 metrekarelik halı, metrekaresi 40 liraya yıkandığı için toplam fiyat 240 lira olacaktır. 

Zümrüt Halı Yıkama’nın güncel halı yıkama fiyat listesi sayfasına da göz atın. Burada tüm halı tipleri için fiyatları

Halı, yaşam alanlarının önemli bir parçası ve evlere, ofislere sıcaklık katan bir detaydır. Halıların temiz olması, evde daha sağlıklı ve keyifli bir yaşam anlamına geliyor. Halının kullanım sıklığına göre yıkama süresi değişebilir. Ancak bütçesine dikkat edenler için önemli konulardan biri de, en ucuz halı yıkama fiyatları hangi halılar için geçerli sorusunun yanıtıdır. 

İstanbul halı yıkama firması olarak, tüm halı tiplerinde en uygun fiyatlarla profesyonel yıkama hizmeti veriyoruz. Halı yıkama fiyatları listesinde en ucuz halı tipleri şu şekildedir:

Metrekare başına halı yıkama fiyatı:

 

 • Eski makine halısı: 40 TL
 • Standart makine halısı: 50 TL
 • Yeni model makine halısı: 60 TL
 • İpek makine halısı: 100 TL
 • Isparta el dokuma halı: 100 TL
 • Kars, Kafkas, Sivas, Yörük el dokuma halı: 120 TL

Bu halı tipleri haricinde, hizmet verdiğimiz diğer halı türleri içinde İran, Afgan, Nepal, Türkmen, Antika, Patchwork, Vintage eskitme, deri, Ladik el dokuma, halıflex modelleri de yer alıyor. Her bir halı türünün yıkama sürecinde doğru temizlik malzemeleri, doğru ekipmanlar kullanıyoruz. Yılların deneyimiyle hizmet veren Zümrüt Halı Yıkama ekibi, uygun fiyat ve yüksek kalite standardı ile çalışıyor. 

En uygun halı yıkama hizmeti için, teklif formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Halı tamiri ve diğer hizmetlerimiz

Halı temizliği alanında uzman firmamız, halı yıkama dışında el dokuma halı tamiri, halı boyama ve eskitme alanında da çalışıyor. Halılarınızın göz alıcı, temiz ve yeni durmasını sağlayacak titiz çalışmalarla yaşam alanlarınıza renk katıyoruz. Halı tamirinde ve boyama, eskitmede el dokuma halılara yeniden hayat veriyoruz.

El dokuma halı tamiri fiyatları metrekare başına birim fiyattan hesaplanır. Ancak el dokuma halıların, tamirat gerektiren yönü değişebileceği için halınızı görmeden fiyat veremiyoruz. Isparta, Milas, Yörük, Yağcı Bedir, Kars, Sivas, Kafkas ve İthal el dokuma halıların her birinde tamir süreci özenle ilerlemesi gereken bir alandır. İstanbul halı tamiri alanında deneyimli ekibimiz, halıları en ince ayrıntısına kadar tamir ediyor ve ilk günkü haline getiriyor.

Halı boyama ve eskitme de, zaman zaman ihtiyaç duyulan bir hizmettir. İstanbul’un profesyonel halı yıkama firması olarak, halı boyama ve eskitme hizmetini de veriyoruz. Halı tamirinde olduğu gibi, eskitme-boyama işleminde de standart fiyat yoktur, çünkü her halının ihtiyacı farklı olabilir. Makine halısı boyama, el dokuma halı boyama ve el dokuma halı eskitme hizmetimizle ilgili bilgi alabilirsiniz. Halının türü, ebatı ve ihtiyaç duyulan hizmetin durumuna göre size fiyat teklifi verebiliriz. 

En iyi halı yıkama hizmetini Zümrüt Halı Yıkama’dan alın

Halı yıkama fiyatları, ev sahiplerinin önemsediği konular içinde. Ancak hizmet aldığınız yer veya fiyatları ne olursa olsun, halılar periyodik olarak mutlaka yıkanmalıdır. Halılarda dışarıdan gelen toz ve kirler, yiyecek artıkları, bakteriler zaman içinde önemli bir kirliliğe neden olur. Halı yıkama hizmetimizde, sadece yıkama değil toplama ve filtreleme işlemi de yapıyoruz. Yani halıda biriken toz, kir, artık ve bakterileri tamamen arındırıyoruz. Uzun yıllardır hizmet veren İstanbul halı yıkama şirketimiz, uygun standartlarda ve halınıza asla zarar vermeyecek temizlik ürünleriyle, istediğiniz temizliği sağlıyor.

İletişime geçmek, halı yıkama fiyatları hakkında bilgi almak için: Whatsapp iletişim hattı

Sıkça sorulan sorular

Halımı ne kadar sürede bir yıkatmalıyım?

 • Az kullanılan halılar yılda bir kere, sık kullanılan halılar 6 ayda bir kere yıkanmalıdır.

Halı yıkama ücretleri kaç lira?

 • Halı yıkama ücretleri, halının türü, ebatı ve birim yıkama ücretine göre ortaya çıkar. 

İstanbul’da halı yıkama fiyatları ne kadar?

 • Halı yıkama fiyatları, metrekare başına 40 liradan başlamaktadır. 

6 metrekare halı yıkama fiyatı ne kadar?

 • 6 metrekarelik halıların yıkama fiyatı, 240 liradan başlamaktadır. 

4 metrekare halı yıkama nasıl hesaplanır?

 • Halı yıkamada, metrekare yıkama ücreti ile halının m2 alanı çarpılır. 

1 halının yıkama fiyatı ne kadar?

 • Halı yıkama fiyatları, birim metrekare başına yıkama ücreti ile halının alanının çarpımıyla hesaplanır. 

Çamaşır makinesinde halı yıkanır mı?

 • Çamaşır makinesinde sadece ince ve hafif halılar yıkanabilir ancak uygun temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. 

Çamaşır makinesinde halı hangi programla yıkanmalıdır?

 • Halı çamaşır makinesi ile yıkamaya uygunsa, 30 derecede yıkanması uygundur.